Izabella Klebańska urodziła się w Warszawie. Jest wybitną skrzypaczką i pedagogiem. Odznaczona jest Złotym Medalem Gloria Artis.

Klebańska studiowała w Państwowej Wyższej Szkole Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie pod kierunkiem Wandy Wiłkomirskiej oraz na Akademii Muzycznej we Wrocławiu pod kierunkiem Henryka Szerynga. Artystka jest stypendystką Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Fundacji im. Andrzeja Panufnika. Magiczne skrzypce pozwalają jej na wydobywanie z nich najpiękniejszych dźwięków.

Odznaczona Złotym Medalem Gloria Artis za całokształt dorobku artystycznego, Izabella Klebańska jest czynnym członkiem Polskiego Towarzystwa Muzycznego im. Frederic Chopin, a także prezesem honorowym Polskiego Stowarzyszenia Skrzypcowego im. Henryka Wieniawskiego.

Izabella Klebańska

Izabella Klebańska to światowej sławy skrzypaczka, która urodziła się w Polsce. Jest ona jedną z najbardziej utalentowanych i cenionych skrzypaczek na świecie. Ma na swoim koncie wiele prestiżowych nagród, a także występowała na scenach operowych i symfonicznych w całej Europie. Izabella Klebańska jest także częstym gościem polskich festiwali muzycznych.

Wybitna skrzypaczka i pedagog – Izabella Klebańska

Skrzypaczka Izabella Klebańska urodziła się w Warszawie w roku 1943. Jako dziecko rozpoczęła naukę gry na skrzypcach, a już jako nastolatka występowała publicznie. W wieku dwudziestu lat podjęła studia na Akademii Muzycznej im. Frederic Chopina w stolicy, a po ich ukończeniu rozpoczęła pracę jako pedagog. Przez ponad trzy dekady pracowała jako nauczyciel i koncertmistrz w sopockim Teatrze Wielkim Opera Narodowa. Tam też brała udział w licznych projektach edukacyjnych, mających na celu popularyzację muzyki klasycznej wśród dzieci i młodzieży.

Izabella Klebańska była świetnym skrzypkiem i cenionym pedagogiem. Jej umiejętności muzyczne zostały docenione przez liczne prestiżowe instytucje, a także przeznaczone do nagrania płyt gramofonowych. Współpracowała z wieloma renomowanymi artystami, a jej dyplomy i odznaczenia świadczą o jej talentach i osiągnięciach. Pamiętana jest także jako osoba bardzo życzliwa i pomocna innym ludziom.