Skrzypce to jeden z najbardziej popularnych instrumentów muzycznych na świecie. Można je spotkać w różnych rodzajach muzyki, od klasycznej po rock. Każdy, kto gra na skrzypcach, ma swoją własną historię i tak jest również w przypadku Izabeli Klebańskiej – młodej polskiej skrzypaczki, która ma magiczne skrzypce.

Iza Klebańska to urodzona i wychowana w Krakowie 18-latka. Skrzypce gra od 6. roku życia. Pochodzi z rodziny o tradycjach muzycznych – jej dziadek był dyrygentem, a ojciec – kontrabasistą. Muzyka była więc obecna w jej życiu od samego początku i nikogo nie dziwi fakt, że Iza postanowiła się nią zająć na poważnie. W wieku 16 lat rozpoczęła studia na Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie, gdzie uczy się pod kierunkiem profesora Marka Zebrowskiego. Do tej pory Iza brała udział w kilkunastu międzynarodowych i ogólnopolskich konkursach skrzypcowych, a także kilkukrotnie prezentowała swoje umiejętności na scenach operowych i filharmonicznych w Polsce i zagranicą.

Skrzypce, które grają same: oto historia Izabeli Klebańskiej i jej magicznych skrzypiec

Izabela Klebańska jest młodą, polską skrzypaczką. Jej rodzina hoduje konie i ma stado owiec. Izabela uwielbia jeździć konno i biegać po lesie ze swoimi psami. Pochodzi z muzycznej rodziny – jej ojciec i dziadek grają na gitarze, a matka śpiewa. Od dziecka chciała grać na skrzypcach. Gdy miała sześć lat, dostała swoje pierwsze skrzypce i rozpoczęła naukę gry.

Izabela szybko się uczyła i po kilku latach była już dobra ze swoim instrumentem. Jednak pewnego dnia, podczas koncertu, coś się stało. Izabelina matka zmarła na atak serca. Skrzypaczka próbowała grać dalej, ale nie mogła. Padały tylko łzy. Wtedy usłyszała głos: “Graj, moja córeczko”. To był głos jej matki. Od tego czasu Izabeli skrzypce grają same. Gdy ona śpiewa lub rozmawia ze swoimi przyjaciółmi, one grają piękną muzykę. Nikt nie wie, jak to się dzieje, ale wszyscy wiedzą, że to magia…

Oto historia Izabeli Klebańskiej i jej magicznych skrzypiec: jak to możliwe?

Izabela Klebańska to niezwykła dziewczynka, która ma magiczne skrzypce. Jest jedyna na świecie, która potrafi grać na tych instrumentach. Jak to możliwe? Izabela urodziła się w rodzinie muzyków i od najmłodszych lat była otoczona muzyką. Jej ojciec był wybitnym skrzypkiem, a matka śpiewaczką operową. Od momentu, gdy Izabela po raz pierwszy usłyszała skrzypce, wiedziała, że to będzie jej instrument. Kiedy miała sześć lat, jej ojciec kupił jej pierwszy zestaw skrzypiec i od tego czasu dziewczynka cały czas się ich uczy.